HABERLER

SU ABONELİĞİ

ÇAMLIHEMŞİN BELEDİYE BAŞKANLIĞI
DUYURU

​Ayder Kültür Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesinde yapılan Yol ve Altyapı işi yenileme projesi kapsamında su şebekesi hattı yenilenmiştir. Eski şebeke hattı 15.06.2020 tarihi itibari ile iptal olacağından bu bölgedeki şebeke su kullanıcılarının mağdur olmamaları için;
1-Aboneliği bulunan işletme, konut ve bahçe suyu abonelerimizin mevcut yeni şu şebekesini bağlatmak için ivedilikle Belediyemize müracaat etmeleri gerekmektedir. Personellerimiz yapılan müracaat sırasına göre su şebeke bağlantısı yapacaktır.
2-Su aboneliği bulunmayanların mağdur olmamaları için Belediyemize başvurarak abone olmaları gerekmektedir. Su aboneliği bulunmayanlara kesinlikle su verilmeyecektir.
3- Yeni su şebekesine Belediyemiz görevlileri haricinde yapılacak olan bağlantı veya herhangi bir müdahalede Çamlıhemşin Belediyesi Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliğinin 28. maddesi gereği kaçak su kullanımı kapsamında değerlendirilecek olup ilgililer hakkında yasal işlem yapılacaktır.
4-Su sayacı bulunmayan vatandaşlarımızın Çamlıhemşin Belediyesi Meclisi tarafından çıkarılan Tarifeler ve Abone Hizmetleri Yönetmeliğine uygun akıllı su sayacı takmaları gerekmektedir.
5-Eski aboneliği bulunan ve mevcut su sayaçları faal olarak çalışan abonelerimiz aynı su sayaçlarını kullanabileceklerdir. Arızalı olduğu tespit edilen su sayaçları ilgililerce akıllı su sayaçları ile değiştirilmeden su bağlama işlemi yapılmayacaktır.
6- Yeni şebekeden abonelik verilen ve su bağlantısı yapılan abonelerin şebeke harici su kullanılmasına müsaade edilmeyecektir. Harici su kullanmak istedikleri takdirde su analız raporu yapılarak alınacak uygunluk raporu doğrultusunda ve özel tüketim su sayacı takılarak kullanılabilecektir.
​Önemle duyurulur.

Copyright © 2014 Çamlıhemşin Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır