HABERLER

KARDAN ADAM FESTİVALİ BASIN ACIKLAMASI

ÇAMLIHEMŞİN AYDER KARDAN ADAM KIŞ FESTİVALİ KOMİTESİ BASIN AÇIKLAMASIDIR

                Çamlıhemşin Kaymakamlığımız ve Çamlıhemşin Belediye Başkanlığımız himayelerinde; ilgili kurum ve STK lar ile oluşturulan festival organizasyon komitesi mahareti ile yapılacak olan Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Kış Festivali amacıyla gelecek olan misafirlerimizin en güzel şekilde ağırlanması ve yapılacak organizasyonun istenilen hedeflere ulaşması için festival komitemizce alınan kararlar doğrultusunda aşağıda belirtildiği şekilde olacaktır.

1) ARAÇLAR AYDER TURİZM MERKEZİNDE BULUNAN OTOPARKTA KISMI OLARAK PARK EDİLECEK VE AYDER GİRİŞİNDE BULUNAN SİS OTELDEN YUKARIYA ARAÇ TRAFİĞİNE KAPATILACAKTIR. GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN BELİRLEYECEĞİ ALANIN SONRASINA; TRAFİK AKIŞININ AKSAMAMASI VE FESTİVAL ALANINDAKİ İNSANLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİ SAĞLANMASI AMACI İLE KOMİTE TARAFINDAN BELİRLENEN GÖREVLİ ARAÇLAR DIŞINDA HİÇBİR ARACIN GEÇİŞİNE KESİNLİKLE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR.

2) ARAÇLAR DA ZİNCİR VE KAR LASTİĞİ OLMAMASI DURUMUNDA İLÇE MERKEZİNDEKİ DENETİM NOKTASINDAN İTİBAREN ARAÇLARIN GEÇİŞİNE İZİN VERİLMEYECEKTİR.

3) 26 OCAK 2024 CUMA GÜNÜ SAAT 17:00' DA YOL KESİLECEK OLUP ARAÇ GİRİŞİNE MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR. SERVİS ARAÇLARI SADECE CUMA GÜNÜ AVUSOR KÖPRÜYE KADAR SERVİS YAPACAKTIR.

3) GÜVENLİK GÜÇLERİMİZİN BELİRLEDİĞİ ALANDAN SONRA MİSAFİRLERİMİZ ARAÇLARINI OTOPARKA PARK EDİP FESTİVAL ALANINA ÜCRETLİ SEVRİS ARAÇLARI İLE ULAŞMALARI SAĞLANACAKTIR. SERVİS ÜCRETİ OLARAK KİŞİ BAŞI 20,00 .-TLDİR.

4) 27 OCAK 2024 CUMARTESİ GÜNÜ SABAH SAAT 06:00' DAN İTİBAREN KAPLICA GİRİŞ NOKTASINDA  GELEN MİSAFİLERİMİZİN ÜST ARAMASI YAPILDIKTAN SONRA FESTİVAL ALANANINA YAYA GİRİŞİ YAPILACAKTIR. ÜST ARAMA NOKTASINDAN YUKARIDA KALAN

İŞLETMELER KOMİTEYE ARAÇ PLAKALARINI BİLDİRMELERİ HALİNDE KENDİ ARAÇLARIYLA BU NOKTADAN SONRA MİSAFİRLERİNİ ALABİLECEKLERDİR.

5)KAYMAKAMLIK TARAFINDAN OLUŞTURULAN KOMİSYON MAHARETİ İLE FESTİVAL ÖNCESİ VE FESTİVAL ESNASINDA AYDERDE BULUNAN TÜM İŞLETMELER, FİYAT, HİZMET VE TÜM TİCARİ FAALİYETLERİ KONUSUNDA DENETLENECEK, TÜM İŞLETMELERİN İŞYERLERİNİN GİRİŞ KISMINDA GÖRÜNÜR ŞEKİLDE FİYAT LİSTESİ, MENÜLERİNDE DE FİYATLARIN YAZILI OLMASI GEREKMEKTEDİR. BU ŞEKİLDE MİSAFİRLERİMİZE DAHA İYİ HİZMET ETMELERİ SAĞLANACAKTIR.

6) FESTİVAL SÜRESİNCE ŞAMYEL İLE KAYILMASINA, FESTİVALE KATILAN MİSAFİRLERİMİZİN CAN GÜVENLİĞİ AÇISINDAN KESİNLİKLE MÜSADE EDİLMEYECEKTİR.   ATEŞ VE LASTİK YAKILMASINA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

7)YOĞUN BİR KATILIM BEKLENDİĞİNDEN DOLAYI İŞLETMELERİMİZİN HAZIRLIKLI OLMALARI VE FESTİVAL TARİHİNDEN ÖNCE İŞLETME ALIŞVERİŞLERİNİ YAPMALARI GEREKMEKTEDİR.

9)FESTİVAL ALANINDA DERNEKLER DIŞINDA STAND KURULUMUNA İZİN VERİLMEYECEKTİR.

10)GELEN MİSAFİRLERİMİZİN; FESTİVALİN GÜZEL VE İSTENİLEN ŞEKİLDE GERÇEKLEŞTİRİLEBİLMESİ İÇİN, GÜVENLİK GÜÇLERİMİZ, TRAFİK EKİPLERİMİZ VE GÖREVLİLERİMİZİN ÖNERİ VE İKAZLARINA UYGUN DAVRANMALARINI ÖNEMLE RİCA EDERİZ

11) GELEN MİSAFİRLERİMİZE ŞİMDİDEN HOŞGELDİNİZ DİYOR, FESTİVALİN HERKES İÇİN HAYIRLI VE GÜZEL GEÇMESİNİ TEMENNİ EDİYORUZ. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR.,

Copyright © 2014 Çamlıhemşin Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır