HABERLER

21. ÇAMLIHEMŞİN AYDER KÜLTÜR SANAT VE DOĞA FESTİVALİ SONA ERDİ

Festivale, Rize Emniyet Müdürü Adem Çakıcı, İl Garnizon Komutanı Albay İsmet Cansaran, Rize Belediye Başkanı Reşat Kasap, AK Parti Rize Milletvekili Hasan Karal, AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Aşkın Bak, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, çevre ilçelerin belediye başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ayder Yaylası Galer Düzü mevkisinde yapılan güreşlere Rize ve Artvin'den toplam 59 boğa katıldı. Yaklaşık 2 bin kişinin izlediği boğa güreşleri sırasında heyecanlı anlar yaşandı.

Güreşlere 5 boğasıyla katılan Gizem Bekar, "Kara Bela" adlı boğasının güreşini kenarda heyecanla izledi. Boğasının kazanmasıyla birlikte çığlık atarak sevinç yaşadı.

Gizem Bekar, gazetecilere yaptığı açıklamada, boğasının çok iddialı bir rakibini yendiği için sevinçli olduğunu belirterek, "6 yıldır 5 boğam ile güreşlere katılıyorum. Onları çok seviyorum ve sevgiyle bakıyorum. Arenada yara almaları benim de canımı yakıyor" dedi.

Güreşlerde dereceye giren boğaların sahiplerine toplam 49 bin lira ödül dağıtıldı ve çeşitli hediyeler verildi.

Ayder Yaylası'nda ayrıca bu yıl ilk kez "Çamlıhemşin Pastacılar Festivali" de düzenlendi.

Festival, protokol üyeleriyle vatandaşlar arasında yapılan "pasta savaşları" ile sona erdi. Protokol üyelerinin yanı sıra aralarında çocukların da yer aldığı çok sayıda vatandaşın katıldığı "pasta savaşı" öncesi naylon yağmurluk dağıtıldı. Pasta savaşının başlamasının ardından protokol üyeleri ve vatandaşlar birbirine pasta atmaya başlarken, alandaki herkesin yüzü ve vücudu pastayla kaplandı.

Festival pasta savaşının ardından ve geleneksel karpuz kesiminin ardından sona erdi.

GALERİ

Copyright © 2014 Çamlıhemşin Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır