HABERLER

RİZE VALİSİ RENK PROJESİ TANITIM TOPLANTISINDA

Ardeşen Belediyesi Kültür Binası Konferans Salonunda düzenlenen toplantıya Vali Ersin Yazıcı, Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş, Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı, Ardeşen Belediye Başkanı Hakan Gültekin, Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Tunca Belediye Başkanı Ahmet Naci Aytemiz, İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş, Ardeşen ve Çamlıhemşin İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Şube Müdürleri, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler ve çok sayıda eğitimci katıldı.
Vali Yazıcı, RENK tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada şu görüşlere yer verdi:

“2 Haziran 2014 tarihinde geldiğim Rize'de gördüm ki eğitimde Türkiye sıralamasında 50’li sıralarda yer alıyordu, bu olay beni ziyadesiyle üzdü ve ilk iş olarak bunu düzeltmek için kolları sıvadık.

12 Haziran 2014 tarihinde o zamanki Sayın Başbakanımız, şu andaki Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Rize'yi ziyaret ettiğinde ben 10 günlük Valiydim.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Rize’mizin sorunlarını konuşurken, eğitimin ilk sırada yer aldığını söyledim. Sayın Cumhurbaşkanımız bu durumu ilk kez duyduklarını ifade ettikleri için biz de Rize'miz için kolları sıvadık.

22 yıllık idareciyim, ben idarecilerin problemleri çözmek için var olduğuna inanıyorum Kamu Yönetiminde de bu böyle tarif ediliyor, yöneticiler kendi alanlarındaki problemleri çözmek için vardır. Ben Ersin Yazıcı olarak eğitimin sırası burada iken yastığa başımı koyarak rahat uyuyamazdım, sizlerin de uyuyamayacağına inanıyorum. Ben Karadenizli çocuğunun daha kıvrak zekâya sahip olduğunu düşünüyorum” diye konuştu.
Ardeşen Kaymakamı İlyas Memiş ve Çamlıhemşin Kaymakamı Aziz Gölbaşı ise proje kapsamında eğitime önemli katkılar sağlanacağına inandıklarını ifade ederek, gerekli çalışmaların titizlikle takip edileceğini söylediler.

İl Millî Eğitim Müdürü Şemsettin Durmuş da konuşmalarında; “Sayın Valimizin koordinatörlüğünde başlatılan RENK Projesi toplantılarının bu derece geniş katılımlı olması bizleri fazlası ile heyecanlandırmaktadır. Proje içerisinde bulunan esasların uygulanması ve takip edilmesi halinde başarısız olmak neredeyse imkânsızdır. Hep birlikte el ele verip elimizi

GALERİ

Copyright © 2014 Çamlıhemşin Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır