HABERLER

MİLLETVEKİLİ ADAYLARI AYDER' DE ZİYARET ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRMEKTE

Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar ve Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.

Çamlıhemşin’de seçim irtibat bürosunun açılışını yapan Ak Parti heyeti, Rize Artvin Havalimanı’nın ve Ovit Tüneli’nin tamamlanmasıyla birlikte Rize’nin turizm merkezi olacağını vurguladı.

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu, Ak Parti İl Yönetim Kurulu Üyeleri ve Ak Parti Çamlıhemşin İlçe Başkanı Ahmet Yılmaz’ın eşliğinde ilçede esnaflar ziyaret edildi. Vatandaşlarla bölgedeki çalışmalar ve yapılması gerekenlerle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Ayder yaylasında da incelemelerde bulunan Ak Parti heyeti, burada bulunan yerli ve yabancı turistlerle sohbet etti.


ÇAMLIHEMŞİN-ARDEŞEN ARASINA DUBLE YOL

Çamlıhemşin Ak Parti seçim irtibat bürosunun açılışında konuşan Ak Parti Rize Milletvekili Nusret Bayraktar, Çamlıhemşin Ardeşen yolunun turistik faaliyetlere cevap verebilmesi için genişletme çalışması yapacaklarını söyledi.

Bayraktar, “Geçen haftalarda Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü’yle yaptığımız görüşmeler sonucu Fırtına Vadisi’nin başlangıcından Ayder’e kadar, geçişlerin dar olduğu yerlerde 12 metre yani 3 şerit, geri kalan kısımların duble yol olma kararı alındı proje çalışmaları başladı” dedi.

Çamlıhemşin Belediye Başkanı Osman Haşimoğlu’nun yoğun bir şekilde çalışmaları takip ettiğini belirten Bayraktar, “Belediye başkanımız Ankara’ya gelip bir Karayolları Genel Müdürlüğü’nde, bir Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nde, kentsel dönüşüm için TOKİ’de projeleri bölgemize kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor” diye konuştu.


TARIM VE TURİZM BÖLGEYİ GELİŞTİRECEK

Bölgede tarıma ve turizme yönelik çalışmalara öncelik verdiklerini söyleyen Ak Parti Rize Milletvekili Adayı Osman Aşkın Bak, “Özellikle havalimanının yapılmasıyla birlikte Fırtına Vadisi’nin ve Rize’mizin bir turizm cenneti haline gelmesi için büyük fotoğrafa çok dikkatli bir şekilde bakmalıyız. Burası vizyonel bir proje niteliğindedir. Bölgedeki tarımla ilgili çalışmalarımızda devam ediyor. Burada organik çay fabrikasıyla ilgili kamulaştırma kurulu kuruldu ve çalışmaları başlatıldı. Bu, vadide atılan güzel bir adımdır. Yeşil Yol ve kayak tesisiyle ilgili çalışmalar da süratle devam ediyor. Türkiye’nin 2002’deki durumuyla bu günkü gelinen nokta ortada. Bütün bu çalışmalar istikrarla yapılıyor” şeklinde konuştu.

GALERİ

Copyright © 2014 Çamlıhemşin Belediyesi Tüm Hakları Saklıdır